Archiwum listopad 2011


lis 30 2011 Tworzenie stron – profesjonalista czy samouk?...
Komentarze: 0

W znaczącej liczbie przypadków decydujemy się na stworzenie własnej strony internetowej, natomiast nie posiadamy zielonego pojęcia jak zabrać się za realizację takich marzeń. Pierwsze co musisz wiedzieć, to to, że zaprojektowanie i tworzenie stron internetowych jest dość kosztowne i skomplikowane. Komu najlepiej zlecić to zadanie? Do wyboru mamy w zasadzie tylko dwie opcje – osoby fizyczne, które w ten sposób zarabiają na życie lub dorabiają do wypłaty, albo też profesjonalne firmy. Oba te warianty posiadają zarówno wady jak i zalety, dlatego także własną pracą będziemy musieli zdecydować. Znacznie bezpieczniejszym rozstrzygnięciem jest wynajęci firmy, aczkolwiek w takiej okoliczności liczyć musimy się z nieco większymi wydatkami. Najlepszym miejscem do poszukiwania korporacji webmasterskich jest Globalną sieć. Możemy do tego celu wykorzystać jedną z wielu wyszukiwarek internetowych, lub także powszechnie dostępne rankingi i zestawienia najlepszych firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) w tej branży. Nieco przeciwnie jest w wypadku osób fizycznych zajmujących się tworzeniem stron. Zwykle ogłaszają się oni na specjalistycznych wortalach internetowych, lub również na forach internetowych poświęconych tematyce związanej z pozycjonowaniem czy tworzeniem witryn internetowych. O ile znajdziemy jedno z takich forów i wpadnie nam w oko temat profesjonalne zaprojektowanie stron lub powstawanie stron i www, to być może jest to ogłoszenie takiej aktualnie mężczyźni i kobiety. Bardzo łatwo możemy zostać oszukani, dlatego również dużo lepiej wybierać takie osoby, które zostały już sprawdzone przez osoby trzecie czytelników forum.

lis 30 2011 Komu zlecić zadanie stworzenia strony?
Komentarze: 0

Jeżeli jesteśmy posiadaczami jakiejkolwiek strony internetowej WWW niewątpliwie wiemy, że zaprojektowanie i tworzenie stron internetowych WWW nie jest ani zwyczajne, ani tym bardziej bardzo tanie. Jednym z pierwszych problemów, z jakim będziemy musieli się zmierzyć będzie znalezienie chłopcy i dziewczęta lub firmy, która podejmie się wykonania mojej wymarzonej strony. W bardzo wielu sytuacjach podczas poszukiwań wykonawcy sugerujemy się jedynie ceną, natomiast takie podejście bardzo rzadko prowadzi zadowolenia. Znacznie bardziej interesujące powinny być dla nas takie zagadnienia jak: wiedzę praktyczną, teraźniejsze realizacje, referencje czy też specjalistyczność. Co istotne nie powinnaś raczej zwracać wątpliwości na ogłoszenia reklamowe stylu tanie zaprojektowanie stron albo tworzenie stron i www. Tego rodzaju nie kryje się nic godnego sugestie. Znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest działanie z polecenia kogoś zaufanego. Jeśli nie posiadamy nikogo takiego w swoim otoczeniu za każdym razem porad i podpowiedzi możemy poszukać w sieci. Dobrym miejscem na szukania okazać się mogą popularne forach internetowe poświęcone tematyce webmasetrskiej. Godnym uwagi pomysłem jest również zapoznanie się z licznymi rankingami i zestawieniami najlepszych firm/spółek/korporacji w biznesie. Zwykle wyszukać można je na wortalach internetowych związanych z tematyką reklamy. Sugerowanie się wspomnianymi rekomendacjami lub rankingami ma możliwość uchronić nas przed popełnieniem błędu i wyborem nieprofesjonalnego zleceniobiorcy. Oszczędzimy sobie w ten metodę nie tylko niemało gotówki, ale również niepotrzebnych nerwów.

lis 29 2011 Jak projektować strony internetowe?
Komentarze: 0

Jeżeli już nie posiadamy zbyt ogromnego pojęcia o programowaniu ze stuprocentową pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się jak wytwarza się strony internetowe. Brak takiej wiedzy wiele utrudnia przedstawienie procesu budowy strony, gdyż ma możliwość on dla nas być zupełni niezrozumiały. Produkowanie i powstawanie stron www to bardzo trudne zadanie, które wymaga po pierwsze dużych umiejętności i najlepiej kilkuletniego doświadczenia. Tak duże wymagania sprawiają, że zaprojektowanie stron albo jak kto preferuje tworzenie stron i www jest tak kosztowne. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy własnej strony warto wszystko dobrze rozważyć i zastanowić się jak nasza strona powinna wyglądać. Ważne jest to, ażeby szata graficzna była zgodna z tematyka stroną. Warto także zatroszczyć się o to, żeby była jak najbardziej przejrzysta i funkcjonalna. Dzięki temu niewątpliwie zachęci dotychczasowych czytelników do ponownych odwiedzin. Dobrym pomysłem jest przedstawienie grafikowi czy innemu twórcy naszej strony paru stron, które priorytetowo nam się podobają albo funkcjonalności, które miałbym ochotę wprowadzić również do mojej witryny. Dzięki temu ułatwimy mu pracę i zaoszczędzimy dość dużo pieniędzy, które przeważnie wydajemy na liczne poprawki. AK przygotowani możemy udać się do dokładnie określonej korporacji i poprosić o dokonanie wyceny naszego projektu. Jeżeli cena będzie dla nas akceptowalna możemy podpisać umowę. Czas oczekiwania na zamówioną stronę bywa różny, gdyż poszczególne strony odróżniają się od siebie chociażby stopniem rozbudowania czy złożoności.

lis 28 2011 Koszty związane z uruchomieniem strony internetowej?...
Komentarze: 0

Uruchomienie własnej strony internetowe WWW to jak nietrudno się domyślić dość znaczny wydatek. Bez wątpienia istnieje możliwość utworzenia strony po kosztach, jednakże nie w każdej sytuacji przynosi to pożądane efekty. Pierwszym kosztem, jaki będziemy musieli ponieść będzie wykupienie domeny, a więc adresu mojej przyszłej strony. Strony internetowe www, aby mogły działać muszą zostać wrzucone na serwer, który można zakupić lub wynająć. Na start znacznie korzystniejszym wyjściem jest wynajęcie serwera. Łączne wydatki na powyżej opisane cele powinny zamknąć się w kwocie kilkuset złotych – pamiętajmy jednak, iż jest to wydatek ponoszony tylko raz na rok. Znacznie bardziej kosztowne jest samo tworzenie serwisy www. Jeżeli już znamy jeden z języków programowania będziemy mogli się zająć tym własną pracą, jednakże większość posiadaczy stron nie ma takich umiejętności. Zlecić stworzenie portalu www możemy własnej osobie, która bez kłopotu znajdziemy na jednym z wielu for internetowych poświęconych tematyce webmasterskiej, albo również profesjonalnej korporacji zajmującej się tego typu działalnością. Jak dużo będziemy musieli zapłacić za projekt i wykonanie mojej strony? Nieprosto jest podać jednoznaczny przedział cenowy, gdyż różnice w cenach bywają bardzo duże, a i same schematy stron są bardzo zróżnicowane. Za najprostsza stronę internetową WWW wykonywaną według autorskiego projektu przyjdzie nam zapłacić mniej więcej kilkuset złotych. Te bardziej wyuzdane i posiadające kilka użyteczności dosłownie wiele czy kilkanaście tysięcy PLN.

lis 25 2011 Czy na stronie można zarobić?
Komentarze: 0

Wielu z nas planuje w najbliższym czasie uruchomienie prywatnej strony www, jednak nie właściwie każdy z nas wie, jak się za to zabrać i komu zlecić realizację naszych marzeń. Kreowanie i tworzenie stron www to niestety trudne zadanie i nie każdy jest w stanie własnymi siłami taką stronę wytworzyć. Znakomita większość z nas zmuszonych jest to zlecenia tego zadania komuś doświadczonemu. Sposobności mamy tak w rzeczywistości dwie, bowiem serwisy www tworzą rozbudowane firmy , a ponadto mężczyźni i kobiety prywatne, które ogłaszają się na wszelkiego stylu forach internetowych poświęconych tematyce webmasterskiej. Ze znalezieniem takich forów nie musisz posiadać najmniejszych problemów, gdyż ich cyfra jest realnie bardzo duża. Kłopotów nie powinno także sprawić znalezienie spółki, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Bardzo pomocnym narzędziem okazać się może dowolnie wybrana wyszukiwarka internetowa. Wpisując w jej okienku przykładowa frazę: serwisy www cena, powstawanie stron www czy też tanio strony www, na 100% znajdziemy kilka intrygujących nas materiałów. Dokonując wyboru warto być bardzo ostrożnym, gdyż bardzo łatwo napotkać na niewiele zaawansowane spółki czy tez łatwych oszustów. Między innymi dlatego powinniśmy zwracać priorytetową uwagę na referencje, teraźniejsze realizacje oraz dodatkowo opinie byłych kontrahentów, które bez kłopotu znajdziemy w sieci. Kierując się tymi zasadami z pewnością nie damy się oszukać, dokonamy dobrego wyboru i nie wyrzucimy niepotrzebnie gotówki w błoto.