Archiwum grudzień 2011


gru 22 2011 Wybór agencji interaktywnej
Komentarze: 0

Bardzo często właściciele kolosalnych firm, którzy planują stworzenie kampanii reklamowej nie wiedzą jak zabrać się za organizację tak wielkiego przedsięwzięcia, dlatego także zadanie to zlecają profesjonalistom, czyli konkretnym agencjom reklamowym lub jak kto woli agencjom interaktywnym. Czym są agencje interaktywne? Najogólniej rzecz ujmując to firmy, które zajmują się świadczeniem w szerokim zakresie pojętych usług reklamowo-promocyjnych. Wyszukanie godziwej agencji, która świadczyłaby usługi na odpowiednio wysokim poziomie nie jest łatwe, zatem też większa część firm działa z polecenia. Jeśli nie możemy liczyć na taką sugestię ze strony ważnych nam osób zawsze możemy poszukać ich w sieci. Na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce związanej z reklamą znaleźć można zestawienia godnych uwagi firmy działających w owej branży. W jaki sposób odszukać owego typu informacje w sieci? Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z jednej z wielu wyszukiwarek internetowych. Przeszukując zasoby sieci pod hasłami takimi jak chociażby najlepsze agencje interaktywne czy agencje interaktywne ranking, z pewnością znajdziemy materiały, jakie mogą nas zainteresować. Dokonując wyboru w oparciu o taki ranking z pewnością dokonamy najlepszej spomiędzy możliwych decyzji. Musimy się jednak liczyć z tym, iż korzystanie z usług najlepszych agencji reklamowych niestety nie jest tanie. Ciężko powiedzieć cokolwiek o opłatach, bowiem zazwyczaj precyzowane są one indywidualnie, ale na pewno nie będzie to mało znaczący koszt.

gru 21 2011 Ile kosztuje profesjonalna strona www?
Komentarze: 0

Każdy kto decyduje się na uruchomienie własnej strony internetowej, bez względu na to czy ma to być strona hobbistyczna, firmowa czy tworzona w celach zarobkowych, była jak najbardziej profesjonalna. Jak nietrudno się domyślić stworzenie takiego serwisu nie jest zbyt tanim rozwiązaniem. Ile wówczas kosztują profesjonalne strony internetowe? Zazwyczaj ceny ustalane są indywidualnie, dlatego też nadzwyczaj ciężko jest cokolwiek powiedzieć o prognozowanych kosztach. Za najprostsze witryny internetowe przyjdzie nam zapłacić co najmniej kilkaset złotych. Jeśli maja to być wspomniane już wcześniej profesjonalne strony należy liczyć się z kosztami kilkukrotnie wyższymi. Najlepszym sposobem by dowiedzieć się ile orientacyjnie będzie kosztowała nasza wymarzona strona internetowa powinniśmy poprawnie ją opisać oraz wysłać prośbę o dokonanie wyceny do kilku firm zajmujących się kreowaniem stron internetowych. Na ogół w ów sposób udaje się zdobyć tego typu informacje. Jest to również doskonały metoda na sprawdzenie poziomu obsługi klienta w konkretnej firmie. Jeżeli prócz tylko szacunkowej kwoty w odpowiedzi uzyskamy konkretne wskazówki oraz podpowiedzi dotyczące wyglądu naszej strony czy jej funkcjonalności możemy być pewni, że rozmawiamy z profesjonalistom, który z pewnością stworzy dla nas imponującą stronę. Zawsze także możemy poprosić o podpowiedź kogoś spośród naszych znajomych, jacy posiadają w tej chwili własną witrynę. Działanie z polecenia zaufanej osoby jest bardzo często stosowane, jednak nie zawsze możliwe.

gru 20 2011 Profesjonalne strony www
Komentarze: 1

Bez wątpienia każdy, kto w najbliższym okresie postanawia uruchomić własną stronę internetowa pragnąłby, aby była ona w pełni profesjonalna, pozwalała na intuicyjną obsługę i w dodatku nie kosztowała nazbyt dużo. Niestety dokonanie takiego kompromisu jest niesłychanie trudne. Szczególnie ciężki do przyjęcia jest ostatni punkt mówiący o kosztach. Profesjonalne strony internetowe musza kosztować, jak wszystko co dobre oraz wysokiej jakości. Z przykrością stwierdzam przed tym nie da się uciec – owszem chyba, ze na własną rękę sobie taką stronę przygotujemy. Zakładamy jednakże, że nie dysponujemy potrzebnymi umiejętnościami. Na jaki wówczas koszt powinniśmy być przygotowani. Z pewnością zdajemy sobie sprawę, iż proste strony internetowe kosztują aktualnie kilkaset złotych. Te bardziej zaawansowane oraz atrakcyjne to koszt przynajmniej kilkukrotnie wyższy – oczywiście wszystko zależy od naszych wymagań i funkcjonalności, jakie nasza strona ma mieć. Kto tworzy profesjonalne strony? Komu najlepiej zlecić to zadanie? Niestety udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, bowiem liczba firm świadczących tego typu usługi jest dziś wielka. Dobrym pomysłem jest działanie z polecenia kogoś bliskiego. Jeśli nie możemy liczyć na taką podpowiedź ze strony naszych najbliższych zawsze możemy sugestji poszukać w sieci na rożnego typu forach internetowych. Nie głupim pomysłem jest również posiłkowanie się dostępnymi w sieci rankingami oraz porównaniami najlepszych firm webmasterskich na naszym rynku.

gru 19 2011 Profesjonalne serwisy internetowe
Komentarze: 0

Zarówno firmy jak i osoby prywatne pragnące stworzyć swoją witrynę internetową zastanawiają się komu najlepiej zlecić to zadanie. Nie ma co ukrywać, że profesjonalne strony internetowe są całkiem kosztowne, zaś ich wykonanie wymaga dużego doświadczenia i niemałych umiejętności. Między innymi dlatego nie powinniśmy szczególnie oszczędzać i zdecydować się na powierzenie tego zadania prawdziwemu fachowcowi. Mówiąc o cenach należałoby wiedzieć, na jaki nakład pieniężny powinniśmy być gotowi. Profesjonalne strony kosztują najczęściej od kilku aż do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście wszystko uzależnione jest od wymagań stawianych przez klienta, złożoności projektu, oraz także dodatkowych funkcjonalności, które ma dysponować nasza strona. Najlepszym sposobem, aby się dowiedzieć ile konkretnie będą nas kosztować nasze wymarzone witryny internetowe powinniśmy precyzyjnie je opisać i taki zarys przedstawić w kilku firmach zajmujących się tworzeniem stron www. Zwykle na podstawie takich informacji i krótkiego wywiadu przeprowadzonego z klientem pracownik firmy webmasterskiej jest w stanie podać choćby orientacyjny koszt realizacji zlecenia. Pamiętajmy, że początkowy kosztorys nie oznacza rzeczywistej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za nasza stronę. Niesłychanie często pojawiają się nieprzewidziane koszty albo poprawki, które w wielu przypadkach płatne są dodatkowo. Należałoby toteż wszystko dobrze ustalić jeszcze przed podpisaniem umowy. Im wyraźniej pokażemy nasze oczekiwania projektantowi, tym prędzej będzie on w stanie przygotować dla nas projekt.

gru 15 2011 Na czym polega projektowanie stron?
Komentarze: 0

Z pewnością nieraz każdy z nas spotkał się z ogłoszeniami reklamowymi, których treść brzmiała mniej więcej tak: projektowanie www czy też projektowanie www kraków. Wiedząc takie reklamy bardzo często zastanawiamy się jak tak w istocie tworzy się strony internetowe. To co warto zaznaczyć na samym początku, to to, iż projektowanie i tworzenie stron www to niełatwe zadanie, jakim zajmują się profesjonalni graficy i programiści. Aby rozpocząć prace nad serwisem internetowym należy przede wszystkim być posiadaczem domeny, to znaczy adresu, pod którym storna będzie funkcjonowała. Kiedy zdobędziemy już adres i ustalimy tematykę strony będziemy mogli przygotować projekt graficzny, który najbardziej będzie odpowiadał temu, co znajdzie się na stronie. Projekt taki możemy wykonać samodzielnie i poprosić o jego wykonanie webmastera bądź zdać się na grafika. Gdy projekt graficzny będzie już gotowy trzeba będzie go pociąć oraz każdemu elementowi nadać właściwą funkcjonalność - dzięki temu po kliknięciu w skrót artykułu będzie pojawiała się jego pełna wersja czy też po kliknięciu w zakładkę kontakt formularz kontaktowy. Gdy już programista zakończy swoją prace nie pozostaje nic innego jak tylko uzupełnić stronę treścią i wyłapać potencjalne błędy, które powinny zostać jak najszybciej poprawione. Po naprawie wszystkich drobnych błędów na ogół rozpoczynana się działania promocyjne i pozycjonerskie, jakie maja na celu podniesienie popularności serwisu wśród internautów i przyciągnięcie potencjalnych reklamodawców.