Najnowsze wpisy, strona 3


gru 09 2011 Profesjonalny webmaster
Komentarze: 0

Webmaster to osoba, która jak sama nazwa wskazuje zajmuje się kreowaniem stron internetowych. Jeszcze pewien czas temu funkcja taka nie była zbyt popularna, jednakże obecnie ilość osób zajmujących się taką działalnością jest w istocie ogromna. Aby się o tym przekonać warto sprawdzić jak wiele w naszym kraju działa firm zajmujących się kreowaniem stron internetowych czy też jak dużo osób jest gotowych podjąć się takich zleceń ogłaszając się na specjalistycznych serwisach internetowych. Kiedy przeszukamy kilka pierwszych stron z pewnością odnajdziemy tam kilka tematów typu: tworzenie grafiki, projektowanie stron, tworzenie www itp. Tworzenie stron internetowych www to na nieszczęście dosyć ciężkie zadanie, stąd też wymaga ono niemałych kompetencji dużego doświadczenia. Osoby, które mogą się pochwalić takimi cechami mogą być spokojni o własne zatrudnienie. Gdyby nie uda im się poszukać pracy w żadnej z firm zawsze zdołają założyć swoją – na brak klientów prawdopodobnie nie powinni narzekać. Ile kosztuje utworzenie strony? Ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego też trudno podać jednoznaczny przedział cenowy. Za najprostsze strony trzeba zapłacić co najmniej kilkaset złotych. Te bardziej zaawansowane i wydajne to wydatek rzędu kilku tysięcy. Istotnie bez kłopotu wyszukać da się oferty znacznie tańsze i o wiele droższe. Na opłatę wpływają przede wszystkim zakres projektu, wymagania stawiane przez klienta, stopień zaawansowana strony i liczba funkcjonalności – im wyższe tym cena proporcjonalnie większa, a okres realizacji dłuższy.

gru 08 2011 Specjaliści od stron internetowych
Komentarze: 0

Jeszcze kilka lat temu ilość stron internetowych funkcjonujących w polskiej sieci nie była nazbyt duża. Aktualnie sytuacja uległa diametralnej poprawie. Motywem takiego stanu rzeczy jest fakt, że wielu z nas zapragnęło mieć własna stronę internetową, osobiste sklep online lub chociaż darmowego bloga. Pomijając blogi, jakie tworzone są na specjalnych szablonach tworzenie stron internetowych www to dość złożony i niestety drogi proces. Z reguły na własną rękę nie jesteśmy w stanie się tym zająć, wtedy też na ogół zadanie to zlecamy profesjonaliście. Ekspertom od stron internetowych jest wembaser, który najlepiej gdyby podołałby tworzyć grafikę i programować. Za tworzenie www lub tworzenie grafiki będziemy musieli zapłacić mu co najmniej kilkaset złotych. Oczywiście wpływ na cenę ma niezwykle dużo czynników, stąd również koszt ten może być znacznie niższy jak i dużo większy. Wyraźnie najtańsze są proste strony, jakie mają raczej charakter informacyjny. Za ich stworzenie będziemy musieli uiścić kilkaset złotych. Wiele droższe są strony, które mają więcej funkcjonalności, atrakcyjną szatę graficzną i sporo innych nowatorskich rozwiązań – za taki projekt będziemy musieli zapłacić przynajmniej kilka tysięcy złotych. Jak znaleźć dobrego fachowca od stron internetowych? Najlepszym sposobem jest działanie z polecenia kogoś znajomego, jednak rozwiązanie to nie zawsze jest możliwe. W takiej sytuacji przydatnych rad poszukiwać można w sieci na licznych stronach internetowych oraz forach poświeconych pytaniom związanym z projektowaniem witryn internetowych.

gru 07 2011 Agencje reklamowe i promocyjne
Komentarze: 0

Działania promocyjne w mediach to na nieszczęście właściwie skomplikowane zadania, o ile nie dysponujemy odpowiednią znajomością i kapitałem. Między innymi dlatego większość firm decyduje się na korzystanie z usług fachowych agencji reklamowych. Czym zajmuje się kompetentna reklamowa agencja? Najogólniej rzecz ujmując wszystkimi działaniami promocyjno-reklamowymi i kreowaniem wizerunku firmy w mediach. W ostatnim czasie dość atrakcyjne stały się interaktywne odpowiedniki modnych agencji reklamowych. Czym zajmuje się interaktywna agencja reklamowa? Jej zadanie są całkowicie takie same jak zadania standardowych agencji reklamowych, jednakże skupiają się one na promocji w Internecie. Aby dowiedzieć się, jakie usługi znajdują się w ofertach najlepszych agencji reklamowych i interaktywnych powinno się odwiedzić na ich strony internetowe. Aby je odszukać wystarczy przeszukać zasoby sieci pod takimi hasłami jak choćby agencja promocyjno reklamowa czy agencja interaktywna. W ten sposób na pewno wypatrzymy parę atrakcyjnych agencji reklamowych. Zapoznając się z ich propozycjami będziemy w stanie cokolwiek powiedzieć na temat świadczonych przez nich usług. Niestety z trudem jest sprawić sobie informacje o cenie takich usług, gdyż zwykle jest ona precyzowana indywidualnie. Jeśli bardzo nam na tym zależy zawsze możemy wysłać pytanie do firmy i poprosić o dokonanie wyceny naszego zlecenia. Wstępne ceny wyszukamy także na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce związaną z szeroko rozumiana reklamą.

gru 05 2011 Agencje interaktywne i reklamowe
Komentarze: 0

Z pewnością wielokrotnie czytając artykuły zamieszczane na poszczególnych stronach internetowych zauważaliśmy pod nimi nazwę agencji reklamowej, która dany tekst napisała. Co to jest agencja promocyjna reklamowa? Czym poza kreowaniem materiałów prasowych zajmuje się reklamowa agencja? Najprościej rzecz ujmując agencja reklamowa to firma, która zajmuje się oferowaniem w szerokim zakresie pojętych usług mających na celu promocje i reklamę konkretnego podmiotu, produktu czy usługi. Agencje reklamowe zajmują się na przykład planowaniem i kreowaniem kampanii reklamowych, wykupem mediów, monitoringiem zamieszczanych publikacji, kreowaniem wizerunku firmy w mediach itp. W ostatnich latach bardzo atrakcyjne stały się tak zwane interaktywne agencje. Interaktywna agencja reklamowa pełni dokładnie takie same funkcje jak tradycyjna, jednakże obszar jej działań ograniczony jest tylko do Internetu. Tego typu firmy powstały na fali rosnącego znaczenia i dostępności do sieci. W tej chwili z medium tego korzysta kilkanaście milionów Polaków oraz milionowe rzesze ludzi na całym świecie. Tak ogromne grono potencjalnych klientów motywuje wiele firm do zaistnienia w świecie online i zaznaczenia swojej pozycji przy wykorzystaniu doświadczeń i umiejętności pracowników takich oczywiście agencji. Ile kosztuje korzystanie spośród takich usług? Niestety bardzo trudno jest odpowiedzieć na takie zapytanie, albowiem ceny są bardzo zróżnicowane i najczęściej określane indywidualnie. Jeśli więc koniecznie musimy wiedzieć ile kosztują takie usługi powinniśmy skierować takie zapytanie do jednej z interesujących nas firm.

gru 02 2011 Agencje promocyjne i reklamowe
Komentarze: 0

Z każdym rokiem zwiększa się współczynnik obrazujący odsetek postaci posiadających dopuszczenie do Internetu. Tak przydatne zmiany skłaniają sporo organizacji do zakładania swoich stron internetowych i naznaczenia własnej obecności w świecie online. Na fali olbrzymiej popularności Internetu zaistniało również mnóstwo instytucji, które wykorzystały zachodzące na rynku zmiany i stworzyły własne interesy. Mowa między innymi o takich tworach jak agencja promocyjno reklamowa albo też interaktywna agencja reklamowa. O ile pierwsze instytucjie egzystowały uprzednio wcześniej, chociaż nie były tak atrakcyjne jak dziś, o tyle te drugie są całkowicie nowiutkie. Agencje interaktywne mają dokładnie takie same zadania jak reklamowe agencje, z tym, że kierują one swoje działania marketingowe jedynie sieci. By dowiedzieć się wnikliwie jakie usługi świadczą tego rodzaju podmioty powinniśmy zajrzeć do sieci i zapoznać się gruntownie z kilkoma propozycjami. Bez kłopotu informacje tego typu odszukamy na stronach internetowych jednoznacznych agencji. Niestety raczej na wspomnianych stronach nie odnajdziemy treści o opłatach, ponieważ są one niezwykle zróżnicowane i zwykle precyzowane indywidualnie. Aby dowiedzieć się czegokolwiek na temat szacunkowych wydatków realizacji naszej kampanii powinniśmy się skontaktować z jedną z agencji i przytoczyć jej pracownikowi cel, który planujemy uzyskać. Zawsze również możemy samodzielnie wynegocjować budżet kampanii i poprosić o przedstawienie strategij i rodzai promocji, jakie mieściłyby się w z góry ustalonej przez nas kwocie.